Izjave po tekmi s Celjem

Nova Gorica, 05.05.2023

Vsak poraz boli, še posebej pa na tistih tekmah, na katerih si bil blizu novim točkam. Potrebno bo strniti vrste in se temeljito pripraviti na zadnja dva (zelo zahtevna) prvenstvena obračuna.

Trener Agron Šalja:

''Fantom sem pred tekmo dejal, da je ključ do uspeha koncentracija. Škoda predvsem prvega zadetka, pri katerem se je bilo treba hitro formirati v obrambo za prekinitev. Dobrih je bilo predvsem zadnjih 15 minut, ko smo na nasprotnika uspeli vršiti pritisk in iskali ta zadetek. Nedvomno pa je Celje v tem trenutku kvalitetnejša ekipa, skozi svojo posest uspe na tekmi dominirati. Treba je iz tega poraza izvleči tisto, kar je bilo dobro, popraviti tisto, kar ni bilo v redu, in iti naprej.''

''V štartu ne smeš prejeti takih zadetkov. Če jih prejmeš, boš proti kvalitetnejši ekipi težko dosegel pozitiven rezultat. Celje ima kvaliteto in rutino, da se zna obraniti, ko je potrebno. Aktiven rezultat bi nas peljal proti uspehu. Če bi zdržali še vsaj 10 minut, Celjani ne bi bili več toliko suvereni in postajali bi nervozni, kar bi šlo nam v prid, odpiralo bi se več prostora za protinapade, kar bi lahko izkoristili z menjavami. Tekma se je odvila drugače, potrebno je bilo reagirati. Fantje, ki so prišli s klopi, so dvignili nivo igre. Tekma je za nami, treba je gledati naprej. Dobro je, da imamo sedaj nekaj več časa, saj sta bila zadnja dva tedna zelo intenzivna. Na naslednjo tekmo se moramo pripraviti čim bolje.''

Branilec Nejc Mevlja:

''Poraz res boli. Po prvem polčasu smo vodili 1:0, a smo v drugega stopili naivno ter prejeli dva naivna gola. To nas je kaznovalo, sicer smo se po drugem prejetem zadetku dvignili in poskušali zabiti, a žal ni šlo.''

''Nikoli ne smemo obupati, to ni v naši krvi. Moramo garati do konca. Najprej moramo misliti na Muro, treba pa se bo pripraviti tudi na zadnjo tekmo, ki bo morda odločilna, upam, da ne.''