Prestali zelo težek izpit

Nova Gorica, 08.09.2023

Gorica je v 7. krogu na gostovanju na Portovalu v Novem mestu premagala domačo Krko z rezultatom 2:1 (0:0).

Tekma je bila precej izenačena. Na to nenazadnje kažeta tudi izida obeh polčasov.

Potem, ko v prvem delu zadetkov nismo videli, so v drugega precej bolje vstopili Goričani. V 58. minuti je za vodstvo gostov zadel Žan Leban, ki igra v vse boljši formi.

Domači so nato v 71. minuti uspeli priti do izenačenja, a plavo-beli so ponovno dokazali, kaj pomeni borba do zadnjega sodnikovega žvižga. Tik pred koncem zadnje minute rednega dela je zmago zagotovil Darius Jalinous.

Trener Miran Srebrnič: "Z naše strani prvi polčas zelo dober, a smo bili premalo konkretni v napadu. V drugem delu smo igrali nekoliko slabše v fazi branjena, smo pa zato bili boljši in konkretnejši v napadu. Če gledamo celo srečanje, smo bili boljša ekipa. Zmaga je zaslužena."