Z zadetkom Žejna do pomembne zmage

Nova Gorica, 11.11.2023

Gorica je v 17. krogu prekinila sušo 7 zaporednih prvenstvenih tekem brez zmage. Četa Mirana Srebrniča se je veselila zmage v Biljah (0:1), odločil je zadetek Mihe Žejna.

Gorica je tekmo dobro odprla in že v 10. minuti prek Luke Baruce stresla okvir vrat. To je bila že 8. ''stativa'' na zadnjih 5 prvenstvenih tekmah.

Kasneje so ''Plavi'' skušali priti do zadetka, a neuspešno. Sicer so imeli tekmo pod kontrolo, treba pa je povedati, da so bili nevarni tudi Biljenci, a se je nekajkrat fantastično izkazal vratar Alen Jurca.

Zmagoviti zadetek je prišel v 71. minuti. Po podaji iz prekinitve in rahli zmedi v kazenskem prostoru domačih je situacijo dobro izkoristil Miha Žejen, ki je po pokalnem prvencu (Brda, 1. krog) dosegel še prvi prvenstveni zadetek v dresu Gorice.

Do konca tekme se rezultat ni spremenil. Gorica je z 8. ligaško zmago skočila na četrto mesto drugoligaške lestvice. Za tretjim Primorjem zaostaja za 4 točke, za drugimi Beltinci 8, za vodilno Nafto pa 11 točk.