Zmaga proti Brinjam

Nova Gorica, 18.02.2024

Gorica je na predzadnji tekmi zimskega pripravljalnega obdobja odpravila Brinje Grosuplje z rezultatom 2:1.

Tekmo so bolje pričeli gostje, ki pa resneje niso znali poizkusiti proti vratom Alena Jurce. Gorica se je osredotočala večinoma na protinapade in enega izmed njih izkoristila v 13. minuti. Luka Marjanac je po poigravanju gostujoče obrambe ukradel žogo, pobegnil in akcijo tudi sam zaključil. Dosegel je svoj prvi (sicer neuradni) zadetek v plavo-belem dresu.

Sledile so minute Gorice. Po nekaj (pol)priložnostih je v 32. minuti sledilo zasluženo povišanje prednosti. Amadej Marinič je na robu kazenskega prostora lepo našel Luka Baruca, slednji pa se je izkazal s kirurško odmerjenim udarcem na daljšo vratnico.

Tudi do konca polčasa je bila Gorica nevarna, redke strele gostov je zlahka ukrotil Alen Jurca.

V drugem polčasu smo videli drugačno sliko. Brinje je bil boljši in nevarnejši nasprotnik, ki je prek Lana Piskuleja v 59. minuti prišel tudi do znižanja izida. Gorica je ponovno bila primorana v branjenje lastnega gola in fokusiranje na kontraudare. Na voljo jih je imela kar nekaj, a nihče izmed napadalcev ni bil pri strelu.

Končalo se je z zmago Gorice 2:1.

Prvi polčas: Jurca (V), Hodžić, Ćosić, R.Lakeen, Marinič, Jalinous, Baruca, Hrka (K), Marjanac, Brkić, Kadrić.

V nadaljevanju še: Zeriali (V), Vendramin, Cerovec, Kouassi, Blažič, Lesjak, Almeida, Krstić, Vadjunec.

Prihodnji teden - v soboto, 24. februarja - sledi generalka, ki bo odigrana v Biljah, ob 15.30.