Vračamo se na zmagovite tirnice

Nova Gorica, 16.03.2024

Gorica je v sklopu 21. kroga 2. slovenske nogometne lige gostovala v Slovenskih Konjicah, kjer je proti domači Dravinji zabeležila zmago z minimalnim izidom 1:0.

Goričani so podjetno začeli obračun, a v prvem polčasu niso znali poiskati prave poti do domače mreže. Še najbližje zadetku je bil Luka Marjanac, ki je stresel okvir vrat.

Je pa bil zato Marjanac natančen v drugem polčasu. V 69. minuti je premagal domačega vratarja Domna Mrežarja in postavil končni izid tekme. Do konca slednje je sicer bila nevarna tudi Dravinja, a je mladi goriški čuvaj Dennis Zeriali uspel ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno.

Prva postava: Zeriali (V); Vendramin, Ćosić, Inwen, Hodžić; Hrka (K), Jalinous, Sajčić; Marjanac (od 71' Almeida), Kadrić (od 76' Lesjak), Brkić (od 91' Cerovec).

Na klopi so ostali: Korošec, Kouassi, Rožič Šuligoj, Krstić, Laščak.

Rumeni kartoni: Hrka (11'), Ćosić (84'), Brkić (90').

Naslednji prventstveni izziv nas čaka v petek, 22. marca, ko v Novi Gorici gostuje novomeška Krka.