Enajstmetrovke so nam tokrat vzele - Rogaška se veseli svoje prve pokalne lovorike

Nova Gorica, 24.05.2024

Tako blizu, pa tako daleč. Nogometaši Rogaške so letošnji zmagovalci pokala Pivovarne Union. V finalu v ljubljanskih Stožicah so po streljanju enajstmetrovk premagali Gorico s 7:6 (0:0, 0:0, 1:1) in prišli do svoje prve pokalne lovorike.

Plavo-beli so v prvem polčasu bili boljši nasprotnik. Medtem, ko si Rogaška ni priigrala nič kaj omembe vrednega, so imeli Goričani 3 zrele situacije za zadetek.

V drugem delu je bila bližjez adetku Rogaška, a sta se ekipi po 90 minutah igre razšli brez golov. Sledil je podaljšek, v prvem je za vodstvo Rogaške zadel Thalisson, v drugem pa je iz prostega strela izenačil Luka Marjanac.

Streljanje enajstmetrovk se je zavleklo do sedme serije, v tej pa je za Gorico zgrešil Robert Ćosić, za Rogaško pa zadel Cene Kitek.

Rogaška je tako v zgodovinskem prvem pokalnem finalu prišla do lovorike, Gorica, ki sicer ima tri tovrstne naslove, pa je drugič izgubila.